Podsumowanie konkursu plastycznego

„Pisanka, kraszanka, jajko malowane”

W Klubie Kubuś przy ul. Sacharowa 63 w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Pisanka, kraszanka, jajko malowane” zorganizowanego przez naszą szkołę dla przedszkolaków z PM nr 206, 231, 175, 163, 4 oraz Przedszkola Aniołkowo. Wszystkie prace nadesłane na konkurs prezentowały talent i wysoki poziom umiejętności oraz duże zaangażowanie twórców.
Przed uhonorowaniem zwycięzców wspomnianego konkursu, uczniowie klasy 4a i 4b naszej szkoły zabrali przybyłych gości do świata teatru. Przedszkolaki z ogromnym zachwytem, zainteresowaniem i zaciekawieniem oglądały spektakl „Królewna się nudzi”. Nasi młodzi artyści ukazali walory książek i odkryli tajemnice skrywane przez biblioteki.
Całe spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i radosnej atmosferze. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a pozostałe dzieci także miłe niespodzianki w postaci symbolicznych upominków od „Zajączka”.

Warsztaty z trenerką psów

„Psu jest wszystko jedno, czy jesteś biedny, czy bogaty, wykształcony czy analfabeta, mądry czy głupi. Daj mu serce, a on odda ci swoje” (John Grogan)

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pod hasłem „Mój przyjaciel pies”. Zajęcia poprowadziła doświadczona trenerka psów współpracująca z Fundacją Working Dogs: Monika Kuśmirek-Zyzik wraz z wolontariuszami fundacji.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzeli się jakich zasad należy przestrzegać w kontakcie z psem i czym jest bezpieczna zabawa. A także w jaki sposób uczą się czworonogi, jakie mają potrzeby i jak ogromna odpowiedzialność wiąże się z faktem posiadania psa.

Targi Edukacyjne


Targi Edukacyjne w SP 33

I Widzewskie Targi Edukacyjne już  za nami. Odwiedziło nas ok. 650 uczniów z klas 8 z 48 szkół podstawowych.  Wszystkim wystawcom – szkołom ponadpodstawowym dziękujemy za zaprezentowanie swojej oferty edukacyjnej.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

„Spektrum (autyzmu) jest długie i szerokie, i wszyscy się na nim znajdujemy. Kiedy się w to uwierzy, łatwo zobaczyć, ile mamy ze sobą wspólnego.” (Lisa Genova „Kochając syna”)

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 3 kwietnia uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 202 wspólnie utworzyli niebieskiego węża solidaryzując się z osobami ze spektrum autyzmu.

Dziękujemy nauczycielom Przedszkola Miejskiego nr 202 za pomoc w zorganizowaniu i włączeniu się w to wydarzenie.

Skip to content