TPD

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci prowadzone przez Oddział Dzielnicowy Łódź – Widzew mieści się przy SP 33

Przeznaczone jest dla dzieci w wieku szkolnym od klas 4-6

Godziny otwarcia:

Godziny otwarcia:
12.30– 16.30 (rok szkolny)
08.00– 16.00 (ferie, wakacje)

Przyświecają nam następujące cele:

Stymulowanie rozwoju emocjonalnego poprzez tworzenie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
– Wyrównywanie braków w nauce.
– Rozwijanie pasji i zainteresowań. – Kreowanie zachowań akceptowanych w bliższym i dalszym środowisku.
– Pogłębianie umiejętności radzenia sobie w sytuacji porażek i zagrożeń.
-Umiejętność współpracy w grupie.


Podczas pobytu w ognisku podopieczni otrzymują podwieczorek (kanapki, płatki z mlekiem, herbata, owoce). Uczestniczą w zajęciach kulinarnych, sportowych, plastycznych, manualnych. Uczniowie aktywnie biorą udział w różnych projektach realizowanych w naszym Ognisku.

Projekt „Przędzalnia sztuki” dofinansowany był z Urzędu Miasta Łodzi. Dzięki zadaniom projektowym uczniowie pogłębili wiedzę o naszym mieście, które obchodziło jubileusz 600- lecia. Warsztaty, które odbyły się w ramach realizacji zadania to: „Życie codzienne włókniarek”, „Łódzkie mury małym oczkiem”, „Młodzi odkrywają sztukę”, „Historie przy kuchennym stole”, „Grywalizacja”.

Warsztaty odbywały się w Muzeum Lalki, Pracowni Jupienter, Visual Arts Gallery, Teatrze Arlekin, Akademii Sztuk Pięknych, Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Zespole Szkól Gastronomicznych, na Księżym Młynie.

W ramach zajęć rozwijających pasje i zainteresowania w ramach programu Pepco uczniowie poznają różnorodne techniki plastyczne, materiały plastyczno – techniczne, wykonują kreatywne prace techniczne z różnych materiałów sztucznych i naturalnych.

Projekt Cyfrolatki– profilaktyka cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści w placówkach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w ramach którego opiekunowie placówek i dzieci, biorą udział w cyklu warsztatów o bezpieczeństwie w sieci i przeciwdziałaniu hejtowi i mowie nienawiści. Do udziału w warsztatach zapraszani są także rodzice. W ramach tego projektu młodzież jest szkolona do roli liderów środowiskowych, którzy następnie dzielą się zdobytą wiedzą ze swoimi rówieśnikami i organizują m.in. akcje społecznościowe w lokalnym środowisku i Internecie.

W naszym Ognisku od kilku lat kładziemy duży nacisk na promowanie zdrowego stylu życia, w tym zdrowe odżywianie. Jest to możliwe dzięki naszym darczyńcom ( w bieżącym roku szkolnym jest to „Kulczyk Foundation”). Środki na prowadzenie ogniska pochodzą z MOPSu oraz pozyskiwane są przez Zarząd Regionalny TPD. Od września 20232024 r do ogniska uczęszcza 51 dzieci (średnio 30 osób dziennie).

Skip to content