Rok szkolny 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas ósmych. Pani Dyrektor podziękowała całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i pracę w propagowanie i zdobywanie wiedzy. Wręczyła nagrody wszystkim uczniom wyróżniającym się wynikami w nauce i osiągnięciami w przedmiotowych konkursach międzykrajowych i ogólnopolskich. Natomiast uczniowie klas ósmych z wysokimi i bardzo wysokimi średnimi ocen otrzymali srebrne i złote tarcze Szkoły Podstawowej nr 33. Pożegnanie ósmoklasistów odbywało się we wzruszającej atmosferze i pięknej oprawie scenicznej. Na zakończenie odebraliśmy od Pani Dyrektor życzenia zdrowych i bezpiecznych wakacji, przepełnionych wspaniałymi przygodami i wrażeniami.

Przygoda z Tatą

Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego.
Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.
Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.
Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia  na stronie https://przygodaztata.azs.pl/miasta/lodz/.
Planowane konkurencje na trasie gry:
1. wspólne wiosłowanie na ergometrze wioślarskim
2. konkurencja celnościowa rzuty do kosza
3. konkurencja szybkościowa rodzinna sztafeta
4. element integracji wspólne budowanie wieży/zamku z kartonów/skrzynek lub układanie puzzli
5. element twórczy układanie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami
6. konkurencja zagadkowa polegająca na rozwiązaniu zagadki związanej z lokalnym dziedzictwem
7. konkurencja sprawnościowa przejście toru przeszkód
8. konkurencja lekkoatletyczna pchnięcie kulą/piłką lekarską
9. gra w golfa
10. gra niespodzianka do zaliczenia wylosowane zadanie
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Zapisy: https://przygodaztata.azs.pl/zapisy/

Półkolonie letnie

Informujemy, że w okresie od 27.06 -08.01.2022 r. na terenie naszej szkoły zostaną zorganizowane półkolonie letnie.  
Prawo uczestniczenia w półkoloniach mają wszystkie dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Łodzi uczęszczające do klas I-VI. 
Zajęcia będą odbywać się w godzinach 7.00-17.00.
Zbiórka uczestników w szkole będzie odbywać się w godz. 7.00- 8.00. Rozchodzenie się dzieci do domu w godz. 16.00- 17.00. 
Rekrutacja rozpoczyna się w dniu 7 czerwca 2022 roku i będzie trwała do wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.  
Koszt pobytu dziecka za jeden tydzień półkolonii wynosi 100 zł, za dwa tygodnie 200 zł. Wpłaty należy dokonać wyłącznie na konto: 
42 1240 1037 1111 0011 0912 5863 
W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz numer szkoły. 
Rodzice chcąc zapisać dziecko na półkolonie osobiście w sekretariacie wypełniają i podpisują odpowiednie dokumenty: kartę zgłoszenia, oświadczenie rodzica, regulamin półkolonii.  Druki dokumentów będą znajdować się na stronie internetowej szkoły, można je wydrukować, wypełnić i przynieś do sekretariatu.  
Serdecznie zapraszamy!

Oświadczenie

Program

Karta zgłoszenia


Informator dla ósmoklasisty

Drogi ósmoklasisto, poniżej udostępniamy informacje o szkołach ponadpodstawowych.


Rekrutacja uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023

Rekrutacja uczniów odbywa się w terminie 04.05.2022 r. – 03.06.2022 r.
do godz. 15.00.
(W dniach 24-26.05.2022 r.
brak możliwości kontaktu ze
szkolnym administratorem
naboru ze względu
na egzamin ucz. kl. VIII).


Szkoła oczami naszych uczniów.

film uczennicy klasy 8 a

Zespół Szkół Geodezyjno-Technicznych

31 marca uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli w zajęciach z geodezji w Technikum nr 13. W ramach realizacji projektu Modelowanie Orientacji Zawodowej w Edukacji Przedszkolnej i Szkolnej nasi ósmoklasiści zapoznali się z pozostałymi profilami szkoły, leśnika i informatyka. Wszyscy uczniowie uznali wyjście za udane, tym bardziej, że dzięki niemu nabrali bardziej świadomego obrazu przedstawionych zawodów.

Konflikt zbrojny na Ukrainie

Szanowni Państwo,
W związku z toczącym się konfliktem zbrojnym na Ukrainie i dramatyczną sytuacją ludności cywilnej, w tym także bardzo trudnej sytuacji ukraińskich często rozdzielonych rodzin zwracamy się do wszystkich Państwa z prośbą o zaangażowanie się w działania pomocowe na terenie naszego państwa, miasta i szkoły.

Jak można pomóc?

1.Działaj bezpośrednio!

Na terenie Łodzi organizowane są zbiórki niezbędnych rzeczy z przeznaczeniem dla Ukraińców (zarówno uchodźców, jak i pozostających na terytorium swojego kraju).
Dary przyjmowane są przede wszystkim w siedzibie Urzędu Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, w Hali Sportowej MOSiR, ul. Ks. I. Skorupki 21.
Lista niezbędnych rzeczy jest na bieżąco aktualizowana na stronie UMŁ. 
Potrzebna jest również pomoc w postaci wolontariuszy!!!

Na terenie naszej szkoły także została ogłoszona zbiórka powyższych rzeczy, można je jeszcze w tym tygodniu zostawiać w szatni w godz. 7-16.
Od poniedziałku 7 marca pomoc szkolna zmieni swoją formę. Zapraszamy chętnych rodziców do współpracy – potrzebujemy zebrać sztab wolontariuszy oraz osób mogących przewieźć zgromadzone dary (osoba odpowiedzialna – Aleksandra Majda). Szczegółowe informacje zamieszczane będą na fb i stronie szkoły.

Można również swoją pomoc ukierunkować na wsparcie finansowe. W Internecie pojawił się ogrom zbiórek, uwrażliwiamy jednak Państwa, aby przed wpłatami sprawdzić ich legalność, skupiać się na dużych organizacjach pomocowych.

2.Informuj!

Wszystkim zależy, aby pomoc informacyjna miała jak największy zasięg społeczny, a tym samym przyczyniła się do udzielania realnej pomocy potrzebującym. Szczegółowe komunikaty dotyczące bezpośredniego wsparcia zamieszone są na stronie https://liblink.pl/fKzOwYEYq

3.Rozmawiaj!

Wojna w Ukrainie wstrząsnęła Polską i całym światem. Dzieci i młodzież doświadczają ogromnego lęku, strachu o zdrowie oraz życie swoje, bliskich oraz przyjaciół. Sytuacja za wschodnią granicą nie jest im obojętna. Zachęcamy do rozmów z dziećmi w sposób dostosowany do wieku oraz wrażliwości każdego z państwa pociech. Poniżej załączamy przydatne linki:
https://liblink.pl/c4BDPZnd8T
https://liblink.pl/xW4oBHmnIi
https://liblink.pl/yFHPhWRAjb
https://liblink.pl/p8YsXOqxYw

W razie zauważonych niepokojących zachowań u Państwa dzieci prosimy o niezwłoczne zgłoszenie zaistniałej sytuacji do wychowawców i/lub pedagoga (p. Sylwia Cieplucha), psychologa szkolnego (p. Urszula Napora)

P.S.
Uczniowie Szkoły w pierwszym dniu po feriach bardzo mocno okazali wsparcie Ukraińcom, w sposób dla siebie możliwy: stworzone zostały plakaty, baner w oknach szkoły oraz filmik. Na korytarzu można zauważyć kotyliony ukraińskie przyczepione na ubraniach, a na profilach facebookowych dodane ukraińskie flagi do zdjęć profilowych. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Ukraińscy uczniowie uczący się wspólnie z polskimi rówieśnikami mogą liczyć na wsparcie, rozmowę, chwilę zapomnienia. 

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 33

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” (S. Żeromski)

Z przyjemnością zawiadamiamy, że wzorowe wyniki w postępach w nauce, po pierwszym półroczu szkolnym, w kasach 1 – 3 osiągnęli następujący uczniowie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów.

kl.1a  
Antonina Puchała
Nadia Wolnicka
Anna Toboła

kl.1b
Zuzanna Mitręga
Olivia Kraśniewska
Jan Krzemiński

kl.2a
Lena Kozakiewicz
Maja Szulc

kl.2b
Amelia Banaszczak
Polina Parkhomenko
Stanisław Dąbrowski
Szymon Marszałek

kl.3a
Antoni Adamiak
Róża Libał
Martyna Zalepińska

kl.3b
Oliwia Marszałek
Marta Klimczyk
Julia Kubus
Natalia Rogalska

UNIWERYSTET DZIECI W KLASIE

„Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?”
Uczniowie klasy 8 b wraz z nauczycielem współorganizującym kształcenie integracyjne
i wychowawcę uczestniczyli w projekcie, którego organizatorem jest Uniwersytet Dzieci w klasie. Podczas realizacji lekcji projektowych uczniowie analizowali takie wartości, jak: odpowiedzialność, tolerancja czy wsparcie innych. Uczniowie mieli okazję rozwinąć wrażliwość na potrzeby innych,
w tym wspólnoty lokalnej oraz znajomość powszechnie przyjętych zasad. Wiedza i umiejętności zdobyte dzięki zrealizowanemu projektowi, ułatwi uczniom budowanie postawy świadomego uczestnictwa i twórczego zaangażowanie w życie społeczne.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWO-PLASYCZNY „A LETTER TO SANTA CLAUS”

Kolejny raz byliśmy organizatorami międzyszkolnego konkursu językowo – plastycznego „A letter to Santa Claus”. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac. Oto zwycięzcy:

I miejsce
Hanna Tomczyk klasa VIII ze Szkoły Podstawowej nr 120

II miejsce
Hanna Molteni klasa VII ze Szkoły Podstawowej nr 42

oraz dwa III miejsca ex aequo Michalina Pasikowska klasa VII ze Szkoły Podstawowej nr 205 i Natalia Samiec klasa VII ze Szkoły Podstawowej nr 29


Gratulujemy!!!
Zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu naszej szkoły od dnia 11.01.2022 roku.

ZSPS w Łodzi

21 października uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych na terenie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi. Program warsztatów obejmował trening umiejętności piekarniczych – uformowanie i upieczenie precla i warkocza. Przygotowanie dekoracji cukierniczej na ciastka, a także tworzenie elementów cukierniczo-dekoracyjnych z wykorzystaniem kuchni molekularnej. Ponadto uczniowie uczestniczyli w pokazie kontroli jakości żywności oraz w spotkaniu z tegorocznymi maturzystkami, które przedstawiły szkołę z perspektywy ucznia. 
Wszyscy uczniowie ze smakiem zjedli własnoręcznie przygotowane wypieki. 

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości upamiętnialiśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tym roku szkolnym z powodu pandemii nie mogliśmy wspólnie świętować, dlatego część uczniów pod kierunkiem nauczycieli przygotowała montaż słowno- muzyczny, a jego emisja nastąpiła 10 listopada. Tego dnia o godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami prowadzącymi zajęcia zaśpiewali najważniejszą pieśń patriotyczną Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystego charakteru nadały temu dniu stroje galowe oraz pięknie wykonane kokardy narodowe.
Reprezentanci poszczególnych klas przygotowali Pocztówki dla Niepodległej, których wystawa stała się piękną dekoracją szkolnego korytarza.
Cieszymy się, że mimo trudności udało nam się zaakcentować tą piękną i ważną dla Polaków uroczystość.

Pasowanie na ucznia

12 października odbyło się pasowanie na ucznia klas 1

Ziemia obiecana

7 października uczniowie klasy 8a i 8b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szlakiem Łodzi z przełomu XIX i XX w. Uczestniczyliśmy w warsztatach “Ziemia obiecana”, zrealizowanych w Białej Fabryce, obecnym Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Zwiedziliśmy Łódzki Park Kultury Miejskiej, odwiedzając poszczególne budynki w skansenie poznaliśmy “Łodzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”. Uczniowie zdobytą w czasie warsztatów wiedzę, wykorzystali w trakcie rozwiązywania zadań przygotowanych dla nich przez nauczycieli, tj. grę terenową i krzyżówki tematyczne, w tym w języku angielskim. Nasza wyprawa zakończyła się zwiedzeniem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego św. Mateusza przy ulicy Piotrkowskiej. 

Łódź wczoraj i dziś

12 października uczniowie klasy 8 a i 8b, w ramach realizowanego w szkole projektu “Łódź wczoraj i dziś”, uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.  
Zwiedziliśmy Park Ocalałych i poznaliśmy jego historię. Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu związanego z tematyką wielokulturowych korzeni Łodzi, historią Litzmannstadt Getto i wielkimi postaciami związanymi z naszym miastem, takimi jak: Marek Edelman czy Jan Karski.  

Wycieczka do Wapiennik

W dniu 16 września klasy ósme: a, b, d wraz z przedstawicielami klasy 6a wybrali się na wycieczkę do Wapiennik. Czas upłynął na grze grupowej w paintball, strzelaniu z łuku czy paintball’a, a niektórzy z uczniów sprawdzili swoje siły w sumo. Zwieńczeniem imprezy było pieczenie kiełbasek na ognisku. Pogoda dopisała, a my bawiliśmy się świetnie. 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września przybyliśmy na rozpoczęcie roku szkolnego wypoczęci i odprężeni, by z nowym zapasem sił rozpocząć przygodę z nauką. Dyrekcja szkoły przywitała wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów, którzy dołączyli do naszej społeczności szkolnej oraz nauczycieli, życząc wielu sukcesów w bieżącym roku szkolnym. 

Informacje o obiadach

opłaty
  • Od 1 kwietnia 2022 roku, koszt jednego dwudaniowego obiadu wynosi 6 zł.

Skip to content