Szczepienia

Drodzy Rodzice

W związku z planowaną organizacją szczepień wśród uczniów powyżej 12 roku życia w szkołach, informuję Państwa jak będzie się to odbywało w naszej szkole.

W załączeniu przesyłam cenne informacje:

  • List Ministra Zdrowia,
  • List fundacji „Rodzice szkole”,
  • list otwarty Polskiego Towarzystwa Wakcynologii,
  • rekomendacje Polskich Towarzystw Naukowych.

W tygodniu 6.09.-12.09.2021 r. Państwa dzieci otrzymają deklarację na szczepienie.
Proszę o wypełnienie deklaracji i danie dziecku, które przekaże ją wychowawcy klasy do dn. 12.09.2021 r. Przypominam, że szczepienie na Covid-19 jest dobrowolne, a dzieci będą mogły być poddane szczepieniu tylko po uzyskaniu Państwa pisemnej zgody, oraz po wypełnieniu „Kwestionariusza wstępnego wywiadu przed szczepieniem”.

Oba druki są do pobrania na stronach Ministerstwa https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacjaszczepien–informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek lub będą rozdane uczniom w szkole.

Trzeci tydzień września tj. 13.09-19.09.2021 r., to tydzień szczepień. Patronat nad naszą szkołą obejmie  MCM Łódź Widzew. Nasi uczniowie skorzystają z profesjonalnego punktu szczepień w jednej z pobliskich przychodni przy ul. Sacharowa21 a lub ul. Elsnera 19. Szczegółowe informacje dotyczące dat i godzin podamy po ustaleniu liczby chętnych bliżej terminu szczepień.

Państwa obecność podczas szczepienia nie jest obowiązkowa jednak rekomendowana.

Poniżej podaję link do stanowiska polskich towarzystw naukowych dot. szczepień przeciw COVID-19

http://ptwakc.org.pl/2021/01/14/stanowiska-polskich-towarzystw-naukowych-dot-szczepien-przeciw-covid-19/ 

Z poważaniem

Pielęgniarka
S. Furgał

Skip to content